KIA Rio: Onderdelen aanvullend veiligheidssysteem en
functies

De onderdelen van het aanvullend veiligheidssysteem zijn:
- Airbag bestuurder*
- Airbag voorpassagier*
- Zijairbags*
- Curtain airbags*
- Blokkeerautomaten met gordelspanners*
- Waarschuwingslampje AIRBAG
- Airbagmodule (SRSCM) / Koprolsensor*
- Zijairbagsensoren*
- ON/OFF-schakelaar airbag voorpassagier*
- Controlelampje airbag voorpassagier AAN/UIT*
*: indien van toepassing
De SRSCM controleert constant alle componenten van het systeem als het contact in stand ON staat om te bepalen of een frontale aanrijding of een aanrijding van opzij zwaar genoeg is om de airbags of de gordelspanners te activeren.
Het waarschuwingslampje AIRBAG "
"
op het dashboard brandt na het in stand
ON zetten van het contact gedurende 6
seconden en "
" moet vervolgens
uitgaan.
|
WAARSCHUWING Als een van de volgende condities zich voordoen, kan dat duiden op een storing in het airbagsysteem. We adviseren u het systeem te laten controleren door een officiële Kia-dealer.
|

De airbags vóór bevinden zich in het stuurwiel en boven het dashboardkastje.
Als de SRSCM oordeelt dat de kracht waaraan de voorzijde van de auto wordt blootgesteld een bepaalde drempelwaarde overschrijdt, activeert hij automatisch de airbags vóór.

Als de airbags geactiveerd worden, scheuren de afdekkappen op vooraf bepaalde plaatsen open als gevolg van de zich vullende airbags. Als deze openingen groter worden, kunnen de airbags geheel gevuld worden.

Een geheel gevulde airbag vertraagt in combinatie met een juist gedragen veiligheidsgordel de voorwaartse beweging van de bestuurder of de voorpassagier en beperkt zo de kans op hoofdletsel en letsel aan het bovenlichaam.
Nadat de airbag geheel gevuld is, begint hij direct weer leeg te lopen, waaroor de bestuurder weer zicht op de weg krijgt en hij de auto weer kan besturen of anderszins kan bedienen.

|
WAARSCHUWING
|
|
WAARSCHUWING
|
Zie ook:
Fiat Punto. Standaard velgen en banden
100 mm afstand tussen de wielbouten en M12 x 1.5 bouten uitsluitend te
gebruiken bij wielen die speciaal voor dit voertuig
ontworpen zijn.
Afhankelijk van de configuratie, heeft het reservewiel ...
Renault Clio. Autogordels
Gebruik tijdens het rijden altijd de autogordel.
Het niet dragen van de gordel is gevaarlijk
en strafbaar. Bovendien dient u zich
te houden aan de wetgeving van het land
waarin u zich bevindt
...