Mazda 2: Bestuurdersairbag
De bestuurdersairbag is in het stuurwiel ingebouwd.
Wanneer de impactsensoren van een airbag een frontale botsing met meer dan gematigde kracht registreren, wordt de bestuurdersairbag snel opgeblazen om letsel aan hoofdzakelijk het hoofd of de borst van de bestuurder te helpen verminderen dat veroorzaakt wordt door een directe slag tegen het stuurwiel.
Zie voor nadere bijzonderheden over airbag activering, "Criteria voor SRS airbag activering" .
(Met deactiveringsschakelaar van voorpassagiersairbag) Bij de tweetraps bestuurdersairbag wordt het opblazen van de airbag op twee krachtniveaus geregeld, afhankelijk van de positie van de bestuurdersstoel. De bestuurdersstoelpositiesensor bevindt zich onder de bestuurdersstoel. De sensor bepaalt of de bestuurdersstoel zich voor of achter een bepaalde referentiepositie bevindt en stuurt de stoelpositie naar de diagnosemodule (SAS eenheid). De SAS eenheid bestuurt de activering van de bestuurdersairbag, afhankelijk van de afstand van de bestuurdersstoel tot het stuurwiel.
Tijdens een gematigde botsing wordt de bestuurdersairbag met minder kracht opgeblazen, terwijl tijdens meer ernstige botsingen en wanneer de bestuurdersstoel achter de referentiepositie staat de airbag met meer kracht wordt opgeblazen.

Zie ook:
Mazda 2. DSC OFF indicatielampje
Dit indicatielampje blijft
gedurende enkele
seconden branden wanneer het contact op
ON gezet wordt.
Dit lampje gaat ook branden wanneer
op de DSC OFF schakelaar wordt
gedrukt en het TCS/DSC s ...
Renault Clio. Peilen
Koelvloeistof
Bij stilstaande motor en op horizontale ondergrond,
moet het peil bij koude motor
liggen tussen de merktekens "MINI" en
"MAXI" aangegeven op het koelvloeistofreservoir
1.
Vul ...